Wybierz

Ołtarz Papieski

Jedna z ważniejszych atrakcji Starego Sącza, piękny, drewniany ołtarz polowy wybudowanego specjalnie z okazji przybycia papieża. Ołtarz wraz z hotelem o nazwie Dom Pielgrzyma „Opoka” i Muzeum Jana Pawła II  jest częścią Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II.  Niedaleko ołtarza znajdziecie również punkt sprzedaży katolickiej literatury religijnej, pamiątek, widokówek i dewocjonaliów. Muzeum znajduje się w pomieszczeniu gdzie w czasie uroczystości kanonizacyjnych w 1999 roku była zakrystia dla kardynałów i biskupów. Głównym elementem Muzeum jest wystawa doskonałych fotografii Sylwestra Adamczyka wykonanych podczas Mszy Św. Kanonizacyjnej. Fotografie są częścią albumu tego autora pt. „Ojciec Św. Na Sądeckiej Ziemi” wydanego w 2000 roku. Poza fotografiami muzeum prezentuje liczne pamiątki pozostałe po tym wielkim wydarzeniu: tron kanonizacyjny, meble asysty, ambonka i okolicznościowe druki i medale. Do szczególnie osobistych należy sportowy ekwipunek Jana Pawła II (plecak, buty, rękawice, sweter a nawet narty i kurtka puchowa, w której już jako papież był na Mount Blanc) i nagrania z przemówieniami papieża, a także pierwsza piuska Jana Pawła II podpisana od spodu w dniu inauguracji pontyfikatu 22 października 1978 r.

Atrakcje

Pozostałe atrakcje

2 Opinie

  1. Kamama, 7 roks temu

    Warto zobaczyć, ołtarz jest pięknie utrzymany, z góry rozciąga się wspaniała panorama okolicy, msza w tym miejscu musiała być niesamowitym przeżyciem. Bardzo ciekawe jest muzeum z licznymi pamiątkami po Janie Pawle. Wg. mnie punkt obowiązkowy zwiedzania miasta.

       -   Odpowiedz
  2. bonia, 7 roks temu

    A jednak się tam wybiorę……………..

       -   Odpowiedz

Wpisz swoją opinię

Oceń to miejsce klikając w gwiazdki poniżej :

Wyślij znajomym

Weryfikacja obrazkowa
captcha image

Wyślij zaproszenie

Weryfikacja obrazkowa
captcha image

Stary Sącz i Lewocza

Projekt „Stary Sącz i Lewocza – Karpackie Miasteczka z Klimatem” To przykład wzorcowej współpracy przygranicznych miasteczek, którym przyświeca wspólny cel: stworzenie atrakcyjnej oferty turystycznej rejonu polsko - słowackiego przygranicza.

Stary Sącz i Lewocza zawsze z Tobą